Ktorý vyrovnávací podsyp CEMWOOD je pre mňa vhodný?

Ako si vybrať suchý vyrovnávací podsyp CEMWOOD? Podľa čoho sa rozhodnúť, ktorý vyrovnávací podsyp CEMWOOD je pre mňa lepší? Cieľom tohto článku je, aby ste si vedeli vybrať, ktorý podsyp je pre Vás vhodnejší.

Podsypy CEMWOOD sa od seba odlišujú veľkosťou frakcie a následným použitím. V každom prípade všetky podsypy CEMWOOD majú okrem hlavného benefituvyrovnania nerovností na podlahe – aj tepelnoizolačnézvukovo-izolačné vlastnosti.

Suché vyrovnávacie podsypy CEMWOOD sú štyri. Najpredávanejšie na Slovensku sú CW2000CW1000.

Vyrovnávací podsyp CW1000

CW1000 je podsyp, ktorý je vhodný na veľmi malé hrúbky. Reálne sa s ním viete pracovať od niekoľkých milimetrov resp. od nuly. Maximálna hrúbka, ktorú dokážete vyrovnať s CW10000 je 6cm. To znamená, že CW1000 je riešenie keď máte málo priestoru alebo keď máte malé nerovnosti na podlahe. Dajú sa s ním vyrovnávať aj menšie lokálne nerovnosti na podlahe. Najčastejšie sa používa pri rekonštrukciách bytov. Samozrejme je možné ho použiť aj do domov napr. do podkroví, kde nie je možné výrazne navyšovať podlahu.

Pri lokálnych nerovnostiach je CW1000 alternatívou pre CW020, ktorá sa na Slovensku používa veľmi málo.

Vyrovnávací podsyp CW2000

CW2000 je univerzálny a mimoriadne stabilný suchý podsyp. O jeho pevnosti a únosnosti hovorí, že je možné ho použiť až do výšky 25cm bez akýchkoľvek medzivrstiev. Reálne s ním môžete pracovať už od 1cm hrúbky. Má široké možnosti využitia pri navyšovaní podlahy, vyrovnávaní podlahy ale aj pri izolácii podlahy. Môže sa použiť v bytoch, domoch alebo v historických objektoch.

Vyrovnávací podsyp CW3000

CW3000 špeciálna skladba podlahy

CW3000 je novým podsypom na SR. Je to podsyp, ktorý je použiteľný do špeciálnych dynamicky zaťažených podláh. Ide napríklad o telocvične, fitness centrá a pod. V bežných bytoch či rodinných domoch sa nepoužíva.

Skladba podlahy

Skladba podlahy

Pri všetkých suchých podsypoch je dôležité navrhnúť funkčnú skladbu podlahy, aby splnila to čo je cieľom (navýšiť, vyrovnať, izolovať, vytvoriť stabilný podklad pod podlahové kúrenie alebo pod finálnu podlahu).

Verím, že tento článok Vám pomohol rýchlo sa zorientovať medzi suchými podsypmi CEMWOOD. 

Ak máte akúkoľvek otázku, neváhajte nás kontaktovať.

Pre nákup navštívte náš eshop.

Add to cart