Podlahové kúrenie_final

Skladba podlahy – podlahové kúrenie

So suchými podsypmi CEMWOOD môžete skombinovať podlahové kúrenie úplne nasucho.  Ako postupovať pri zložení takejto skladby podlahy? Na čo si treba dať pozor v takomto prípade Vám prinášame v tomto článku.

Suché podsypy CEMWOOD sú flexibilné a dokážete si vyskladať jednoducho aj skladbu podlahy pre podlahové kúrenie.

Rozdeľme si podlahové kúrenie, ktoré je možné použiť v kombinácii s podsypmi CEMWOOD:

 • Elektrické vykurovacie fólie
 • Teplovodné podlahové kúrenie s pevnou systémovou doskou

 

Skladba podlahy podlahové kúrenie – elektrické vykurovacie fólie

 

Na podklad, ktorý máte pôjde suchý podsyp CEMWOOD (v závislosti od výšky nerovnosti buď CW1000 alebo CW2000). Následne mäkká drevovláknitá doska tzv. hobra napr. v hrúbke 8mm, následne OSB doska s P+D minimálne 15mm (ideálne hrubšia). Mäkká drevovláknitá doska a OSB doska tvoria roznášaciu vrstvu podsypu CEMWOOD. Na OSB dosku sa ukladá elektrická vykurovacia fólia. Následne už priamo na fóliu ide finálna (nášľapná vrstva) podlahy – väčšinou plávajúco ukladaná.

Dôležitá v tomto prípade je kombinácia podsypy CEMWOOD + hobra + OSB doska, ktorá zabezpečí vyšší tepelný odbor. To je kľúčové preto, aby Vám teplo nešlo dole do skladby podlahy ale išlo hore do finálnej vrstvy podlahy.

Skladby podlahy:

 • Podklad (napr. betónová platňa,…)
 • Suchý podsyp CEMWOOD
 • Mäkká drevovláknitá doska
 • OSB doska
 • Elektrická vykurovacia fólia
 • Finálna vrstva podlahy (plávajúco uložená)

 

Skladba podlahy podlahové kúrenie – teplovodné podlahové kúrenie s pevnou systémovou doskou

 

Pri teplovodnom podlahovom kúrení, ktoré by ste plánovali použiť pre suchú  skladbu podlahy je dôležité, aby systémová doska bola pevná. To znamená pevný polystyrén, ideálnejšie kameninová systémová doska.

Takáto systémová doska môže byť použitá zároveň ako roznášacia vrstva pre podsypy CEMWOOD.

Skladba podlahy by teda mohla vyzerať takto – podsypy CEMWOOD, mäkká drevovláknitá doska (s prihliadnutím na vyššie spomínaný tepelný odpor), systémová doska s teplovodným kúrením, tenká sadrovláknitá doska a následne finálna nášľapná vrstva plávajúco ukladaná podľa Vašich preferencií.

Sadrovláknitá doska, čo najtenšia, pri takomto použití slúži na rovnomerné roznesenie tepla po ploche.

Sadrovláknitá doska má nižší tepelný odpor ako spomínaná kombinácia (CEMWOOD + hobra + OSB doska) preto rýchlejšie rozvádza teplo. Je preto vhodná ako akumulačná vrstva na vedenie a prenos tepla do finálnej vrstvy podlahy.

Skladba podlahy_podlahové kúrenie s CEMWOODOM na sucho

Skladby podlahy:

 • Podklad (napr. betónová platňa,…)
 • Suchý podsyp CEMWOOD
 • Mäkká drevovláknitá doska
 • Systémová doska s teplovodným kúrením
 • Tenká sadrovláknitá doska
 • Finálna vrstva podlahy (plávajúco ukladaná)

 

Toto sú spôsoby zloženia skladieb podlahy čisto suchým spôsobom. Je to teda rýchlejšie a jednoduchšie.

 

Zhrnutie na záver

 

Sú dva spôsoby podlahového vykurovania, ktoré môžete suchým spôsobom skombinovať s podsypmi CEMWOOD. Ide o elektrické vykurovacie fólie a teplovodné podlahové kúrenie s pevnou systémovou doskou.

Kombinácia podsypy CEMWOOD + hobra + OSB doska je izolácia. Odbornejšie povedané majú vyšší tepelný odbor. To je kľúčové preto, aby Vám teplo s podlahového kúrenia nešlo dole do skladby podlahy ale išlo hore do finálnej vrstvy podlahy.

Sadrovláknitá doska má nižší tepelný odpor ako spomínaná kombinácia (CEMWOOD + hobra + OSB doska) preto rýchlejšie rozvádza teplo. Je preto vhodná ako akumulačná vrstva na vedenie a prenos tepla do finálnej vrstvy podlahy.

 

Existuje aj mokrý proces podlahového kúrenia s podsypmi CEMWOOD, skladbu podlahy nájdete na tomto linku. Ide o komplikovanejší spôsob, kedy sa vykurovacie potrubie zalieva betónovým poterom.

Suché podsypy CEMWOOD kúpite v našom eshope.

Add to cart